Žiūronai medžioklei

Žiūronai medžioklei 

Yra 6 prekės(-ių).
Rodoma 1 - 6 iš 6 dalykų
Rodoma 1 - 6 iš 6 dalykų

Žiūronai medžioklei yra labai svarbus įrankis, be kurio apsieiti būtų tiesiog neįmanoma. Nuo pasirinktų žiūronų didele dalimi priklauso medžioklės sėkmė – be jų nieko neįžiūrėtumėte, taigi, į nieką ir  nepataikytumėte. Net patyrusiems medžiotojams reikalingi kokybiški žiūronai, kita stebėjimo įranga. Nuo to, kaip pasiruošite medžioklei ir kokios kokybės įrankius naudosite – ir jūsų sėkmės šansai.

Toliau skaitydami sužinosite viską apie žiūronų pasirinkimą – pradedant svarbiausiais pasirinkimo kriterijais, baigiant plačiu medžioklės prekių asortimentu, kuriame galėsite rasti tai, ko reikia jūsų medžioklei.

Žiūronai medžioklei, kaip išsirinkti?

Taigi, kaip jau turbūt supratote, žiūronų kokybė yra labai svarbi. Kadangi prekyboje galite rasti labai daug ir įvairių pasiūlymų, skubėti pirkti bet ką yra ganėtinai rizikinga. Pirkdami iš bet kur niekada negalėsite žinoti, kokios kokybės prekę gausite. Net ir neturint profesionalių medžioklės poreikių, kuomet užtenka paprastų žiūronų, reikėtų rinktis kokybiškus, kurie iš karto nesulūžtų ir tarnautų ilgą laiką.

Vienas iš pagrindinių žiūronų pasirinkimų kriterijų neabejotinai yra gamintojas. Būtent nuo gamintojo priklauso ir žiūronų patikimumas bei kokybė. Geriausia rinktis žinomų, profesionalių gamintojų gaminius, kuriuos rasite perkant „Ehunt“ internetinėje parduotuvėje.

Žiūronų pasirinkimui turi būti skirtas didelis dėmesys, įvertinant visus svarbiausius pasirinkimo kriterijus. Taip pat visuomet naudinga pasitarti su patyrusiais specialistais, ypač tais atvejais, kai kyla kokių nors neaiškumų ar klausimų dėl vieno ar kito pasirinkimo aspekto.

Didinimas

Didinimas yra pirmiausias ir, ko gero, pats svarbiausias gerų žiūronų rodiklis, į kurį būtina atsižvelgti. Be abejonės, didinimas nėra vienintelis pasirinkimo veiksnys, tačiau jam reikalingas išties didelis dėmesys. Atkreipkite dėmesį, jog žiūronų didinimas žymimas skaičiais, pvz x10. Tai reiškia, jog žiūronai didina 10 kartų ir žiūrint į objektą už 500 metrų jis matysis kaip už 50 metrų.

Tikrai nesuklysite teigdami, jog daugiau kartų didinantys žiūronai yra geresni ir leidžia lengviau pastebėti tolimus objektus. Ir vis dėlto, jeigu žiūronai didina per daug kartų, jie tampa jautresni judesiams – juos bus sunkiau nulaikyti. Būtent todėl dauguma patyrusių medžiotojų renkasi nuo maždaug 8 iki 10 kartų didinančius žiūronus. Tokio dydžio norint laiku pastebėti laukinius žvėris pilnai pakanka.

Objektyvo lęšiai

Dar vienas svarbus žiūronų pasirinkimo kriterijus yra objektyvo lęšiai – jų dydis ir savybės. Nuo žiūronų objektyvo lęšių priklauso šviesos patekimo kiekis, o tuo pačiu ir geras matomumas. Būtent todėl svarbu pasirinkti tinkamus lęšių parametrus. Dydis matuojamas mm ir paprastai tai yra antrasis skaičius žiūronų aprašyme. 

Galimi keli skirtingi objektyvo lęšių dydžių variantai:

  • nedideliems, kompaktiškiems žiūronams idealiai tinka 25–28 mm lęšių pasirinkimai. Tokie žiūronai daug nesveria, yra lengvi, todėl visuomet labai patogūs nešiotis kartu su savimi, ypač kai medžioklė užsitęsia ilgą laiką;

  • vidutinio dydžio žiūronų lęšiai paprastai būna 30 mm dydžio. Tai visai nedidelis, patogus žiūronų dydis, kuris tikrai neapsunkins;

  • pilno dydžio lęšiai didesniems žiūronams yra maždaug 40–42 mm diametro.

  • didžiausiems žiūronų modeliams objektyvo lęšiai siekia net 50 mm dydį.

Nepamirškite, kad nors ir didesni objektyvo lęšiai užtikrina geresnį šviesos patekimą, pats jų dydis dar nėra vienintelis gerą kokybę nusakantis kriterijus. Dideli lęšiai apsunkina žiūronų nešiojimą ir naudojimą, todėl tai ne visais atvejais pats protingiausias sprendimas.

Žiūronų dydis

Be abejonės, svarbus ir pats žiūronų dydis. Dideli žiūronai dažnai būna sunkūs, daug sveria, todėl geresniais paprastai laikomi kiek mažesnių dydžių variantai. Žinoma, vien žiūronų dydis nieko nesako apie jų kokybę – tai skirta labiau jūsų patogumui medžiojant. Net ir ganėtinai nedideli žiūronai su mažais objektyvo lęšiais gali būti pakankamai efektyvūs, ypač jeigu lęšiai kokybiškai padengti.

Lęšių padengimas

Jau aptarėme, kokie svarbūs yra objektyvo lęšiai, tačiau turėkite omenyje, jog ne mažiau svarbu ir jų padengimas. Jis turėtų būti pilnas, apimantis visą lęšių paviršių, ir daugiasluoksnis. Kuo geresnė lęšių danga, tuo aiškesnis tolimų objektų matomumas, kadangi mažėja šviesos atspindžiai ant stiklo paviršiaus.

Matymo laukas, akies reljefas, žiūronų fokusavimo savybės ir išėjimo vyzdžio dydis – kiti ne ką mažiau svarbūs pasirinkimo kriterijai, į kuriuos būtina atsižvelgti tam, kad rastumėte geriausią pasirinkimo variantą.

Renkantis žiūronus medžioklei, pravartu būtų nesivadovauti vienu kokiu nors aspektu, o atsižvelgti į visų kriterijų visumą. Naudingi labiau patyrusių medžiotojų atsiliepimai ir rekomendacijos, kurios padės lengviau rasti jūsų individualiems medžioklės poreikiams tinkamus pasirinkimo variantus.

Nuo ko priklauso žiūronų kaina

Žiūronų kainą lemia daug įvairių veiksnių. Kaina nemaža dalimi priklauso nuo žiūronų gamintojo. Galimi labai įvairūs žiūronų modeliai – tiek pigesni ir paprastesni variantai, tiek profesionaliems medžioklės poreikiams tinkami pasirinkimai. Todėl kiek kainuos žiūronai priklauso tik nuo jūsų poreikių ir finansinių galimybių. 

Kokybiški, funkcionalūs ir mažai sveriantys žiūronai kartais gali pareikalauti nemažų investicijų. Tačiau tik su tokiais medžioklė bus pati profesionaliausia ir galėsite maksimaliai išnaudoti šio stebėjimo prietaiso teikiamus privalumus. Be kita ko, „Ehunt“ medžioklės prekių asortimente pristatomi puikūs žiūronų pasirinkimai gera kaina, tad yra galimybė įsigyti dar pigiau nei įprastai.

Žiūronai internetu už žemą kainą

Ieškantiems žiūronų medžioklei pristatome skirtingų modelių pasirinkimus. Tiems, kam reikalingi nebrangūs variantai, turime ne vieną gerą pasiūlymą. Tokie žiūronai pigūs, tačiau žema kaina dar toli gražu nereiškia prastos kokybės. Tai bazinius, mėgėjiškus stebėjimo poreikius atitinkantys žiūronų pasirinkimai, kai tuo tarpu pasiūlymai profesionalams kainuoja gerokai daugiau.

Nepraleiskite progos įsigyti medžioklei skirtų žiūronų dar pigiau, su akcija! Kviečiame susipažinti su mūsų pristatomu medžioklės prekių asortimentu iš arčiau, pasitarti su „Ehunt“ konsultantais ir – pirmyn. Beliks tik išsiruošti į medžioklę būnant užtikrintu savo sėkme.

Žiūronai medžioklei

Gamintojai

Mūsų parduotuvės

Žymos: